قوانین سکونت در برج بهارستان

وفق اساسنامه برج بهارستان که به تصویب مجمع عمومی مالکین برج رسیده است، برای سکونت در برج بهارستان سپاد رعایت قوانین و مقررات زیر الزامی می باشد:

1- پرداخت به موقع شارژ واحد

اداره امور برج بدون پرداخت منظم و به موقع شارژ تعیین شده مقدور نمی باشد و اصولا زندگی در مجتمع های مسکونی، مستلزم پرداخت هزینه های مشاعات آن می باشد. این مساله از نظر شرعی نیز حق الناس محسوب می گردد.

بنابراین لازم است ساکنین محترم اعم از مالکین و مستاجرین نسبت به این موضوع توجه جدی و ویژه داشته باشند. قابل ذکر است واحدهایی که خالی بوده نیز همانند سایر واحدها ملزم به پرداخت شارژ می باشند و خالی بودن واحد به هیچ عنوان دلیلی موجه قملداد نمی گردد (زیرا هزینه های نگهداری واحد و مدیریت امور همواره پابرجاست).

مدیریت برج موظف است این مساله را در راس امور مورد توجه قرار داده و در صورت عدم پرداخت شارژ ماهانه از سوی واحدی، نسبت به اخطار ده روزه اقدام و در صورت عدم پرداخت وفق نص صریح ماده 10 مکرر قانون تملک آپارتمانها، نسبت به قطع خدمات آن واحد اقدام نماید (قطع آب گرم، برق، گاز، ورود به پارکینگ، ممانعت از اسباب کشی و امثال آن).

ضمنا خریداران واحدها یا مستاجرین جدید، حتما قبلا از نهایی نمودن قرارداد خویش، از تسویه حساب بودن شارژ آن واحد مطمئن گردند، در غیر اینصورت امکان انتقال وسایل و اسباب کشی وجود نداشته و هیچ مسئولیتی متوجه مدیریت برج نخواهد بود.

واریز وجوه شارژ و سایر مبالغ مشابه به حساب شخصی مدیر برج، اعضای هیات مدیره، بازرس، یا احدی از پرسنل، یا پرداخت به صورت وجه نقد ممنوع است. تنها وجوه واریز شده به حساب مشترک خزانه دار و یکی از اعضای هیات مدیره قابل قبول می باشد، یا پرداخت از طریق دستگاه پوز واقع در اتاق نگهبانی برج.

مسئولیت رعایت این امر به عهده مالکین و ساکنین می باشد.

2- ممنوعیت ورود حیوانات خصوصا سگ به داخل مجتمع

به استناد ضوابط شرعی مبنی بر نجس بودن سگ و حیواناتی امثال آن و همچنین با توجه به تبصره ذیل ماده 3 آیین نامه اجرایی قانون تملک آپارتمانها و با در نظر گرفتن نکات بهداشتی و کنترل آلودگی ها :

سگ در منزل

«ورود هر گونه حیوان خصوصا سگ به داخل برج ممنوع می باشد. چه در مشاعات و چه در داخل واحدها»

نگهبانی مجتمع موظف است از ورود خودرو حامل یا فردی همراه با این حیوانات به داخل مجتمع جلوگیری نموده و در صورت وجود این قبیل حیوانات در داخل واحدها، واحد حقوقی برج برخورد قانونی را انجام دهد.

قابل ذکر است داشتن پرندگان زینتی همانند مرغ عشق و عروس هلندی و امثال آن، به شرط آنکه سروصدا یا بوی آن به بیرون از واحد نرسد، بلامانع است.

3- ممنوعیت نصب هر گونه شی‌ء بر روی نمای خارجی برج یا قراردادن وسایل در مشاعات و راهروهای برج

نمای ساختمان، راهروها، پیلوت و پشت بام و امثال آن جزء مشاعات آپارتمان ها می باشد و هیچ فردی به تنهایی نمی تواند در خصوص آنها تصمیم گیری نماید. بلکه هر اقدامی در این فضاها نیاز به توافق اکثریت مالکین دارد.

ماده ۹ قانون تملک آپارتمان‌ها جامع‌ترین توضیح را در مورد تغییر در مشاعات ساختمان ارائه می‌کند. طبق این قانون :

« هیچ‌یک از  مالکین و ساکنین یک ساختمان حق ندارند بدون موافقت اکثریت تغییراتی در محل یا شکل سر در  یا نمای خارجی در قسمت اختصاصی  خود که مرئی  و منظر باشد، بدهند»

بنابراین نصب آنتن یا هر گونه تاسیسات مانند کولر گازی یا تابلو و پرچم بر روی نمای خارجی ساختمان ممنوع است، و با متخلفین از طریق مجاری قانونی برخورد خواهد شد.

ضمنا قراردادن گلدان در بیرون پنجره واحدها (از سمت نمای برج) به دلیل خطر بسیار شدید سقوط به پایین (که حتی می تواند منجر به مرگ گردد) اقدامی خطرساز بوده و ممنوع است.

همچنین رهاکردن کفش ها پشت درب آپارتمان و یا قراردادن جاکفشی در داخل راهروها ممنوع است.

این گونه اقدامات باعث نازیبایی بصری، آلودگی، برهم زدن نظم مجموعه یا ایجاد خطر سقوط بر روی ساکنین شده و ممنوع می باشد.

بدیهی است تنها در صورت موافقت اکثریت (تصویب هیات مدیره برج)، امکان تغییراتی در ورودی ها و راهروها یا تغییر نمای خارجی وجود دارد.

قابل ذکر است قراردادن گلدان های زیبا و با طراوت در راهروها که با هدف زیباسازی محیط است، در صورت عدم شکایت از جانب احدی از ساکنین، بلامانع است.

4- رعایت پارک مناسب در پارکینگ و عدم اشغال مشاعات

درصد قابل توجهی از شکایات در دادگستری ها مربوط به اختلافات ساکنین در یک مجتمع هنگام پارک خودرو می باشد. بنابراین ساکنین فقط در محل پارکینگ متعلقه با دقت پارک نموده و اشغال فضای پارک دیگران تحت هر عنوان و شرایطی، حتی برای یک لحظه، ممنوع می باشد.

پارک وسیله نقلیه حتی برای یک لحظه در راهرو پارکینگ باعث مزاحمت برای سایر خودروها شده و ممنوع می باشد.

همچنین از روشن نگه داشتن خودرو خود در پارکینگ، به دلیل ایجاد دود، آلودگی هوا و سروصدا خودداری نمایید.

5- رعایت نظافت، نظم، سکوت و آرامش حاکم بر برج

ایجاد هر گونه سروصدای غیر متعارف، صحبت با صدای بلند در راهروها و حیاط، و هرگونه عملی که منجر به مزاحمت برای دیگران شود، خصوصا در ساعات استراحت همسایگان (10 شب تا 9 صبح) ممنوع می باشد.

ضمنا سیگار کشیدن در راهروها خلاف مقررات می باشد. رعایت نظافت الزامی می باشد.

6- بیرون انداختن یا ریختن هر چیزی از پنجره ها

بیرون انداختن هر چیزی اعم از زباله، خرده نان، سرجارو و امثال آن از پنجره های واحدها به بیرون ممنوع می باشد.

7- جبران خسارت وارده به امکانات عمومی برج

ایراد هر گونه خسارت (شکستگی، خراشیدگی، کوبیدگی، تغییر رنگ، . . . ) به وسایل و تجهیزات عمومی برج و راهروها و درب ها و امثال آن ممنوع بوده و فرد خاطی موظف به ترمیم آن یا جایگذاری آن می باشد.

8- ضوابط و مقررات ذکر شده در اساسنامه برج بهارستان

رعایت ضوابط و مقررات ذکر شده در اساسنامه برای تمام ساکنین (اعم از مالکین و مستاجرین) لازم الاجرا می باشد.

5/5 - (11 امتیاز)
با استفاده از بخش نظرات در انتهای صفحه سایت، می توانید سوالات و یا نظرات خود را پیرامون مطلب درج نمایید یا اینکه نظرات سایرین را بخوانید. ضمنا از طریق ایمیل از پاسخ داده شده به سوال خود مطلع خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا